24°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1018 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
22 °C 24 °C 23 °C 21 °C 22 °C
17 °C 14 °C 12 °C 14 °C 12 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 2 lipca 2021 15:40

Grażyna Małecka, Mirosław Niewczas, Aneta Matejczuk i Rafał Dobrowolski – to nowo wybrani dyrektorzy jednostek powiatowych. 

Rozstrzygnięte zostały konkursy na dyrektorów czterech powiatowych placówek – Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Starachowicach i Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie. Nowych dyrektorów przedstawili wspólnie na konferencji starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 

 

 

 

Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach będzie nadal kierować Grażyna Małecka, która pełni tę funkcję od 2006 r. Równocześnie uczy też przedmiotów zawodowych z grupy ekonomicznej. Kierowana przez nią placówka jest wyróżniana i nagradzana w różnych obszarach. Konkurs przeprowadzony został w związku z zakończeniem poprzedniej kadencji. 

 

 

 

Zmiany nie będzie także na stanowisku dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, którym kieruje od 2016 r. Mirosław Niewczas. W czasie mijającej kadencji wyposażył szkołę w nowoczesne środki i pomoce dydaktyczne, rozbudował sieć komputerową. Skutecznie pozyskiwał środki zewnętrzne, wykorzystując je do rozwoju szkoły. 

 

 

 

 

Nową dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej została Aneta Matejczuk – nauczyciel dyplomowany z 17 - letnim stażem pracy pedagogicznej. Od 2015 roku pełni funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach, w którym uczy języka polskiego. Aneta Matejczuk przejmie nowe obowiązki po odchodzącej na emeryturę wieloletniej dyrektor Grażynie Jabłońskiej. 

 

 

 

Domem Pomocy Społecznej w Kałkowie będzie kierował Rafał Dobrowolski. Przed laty pracował w tej placówce, a przez ostatnie 10 lat był zatrudniony na stanowisku kierowniczym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Rafał Dobrowolski zastąpi odchodzącą na emeryturę dyrektor Krystynę Kotowską.

 

 

 


Dyrektorzy szkół i poradni obejmą swoje obowiązki z początkiem nowego roku szkolnego. W przypadku dyrektora DPS w Kałkowie nastąpi to z dniem 29 lipca 2021 r.