1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -2 °C -1 °C 2 °C 1 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 7 października 2021 09:01

Starosta składa życzenia niewidomymMiędzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest 15 października, ale osoby niewidome i niedowidzące z powiatu starachowickiego świętowały go tydzień wcześniej, podczas spotkania integracyjnego jakie odbyło się 6 października br. Towarzyszył im starosta Piotr Babicki. 

Dla osób dotkniętych dysfunkcją wzroku Dzień Białej Laski stanowi okazję do przypomnienia zdrowej części społeczeństwa, że niewidomi i słabowidzący chcą żyć tak jak inni, uczestnicząc na miarę swych możliwości w życiu lokalnej społecznej. Stąd też co roku Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach organizuje  uroczyste spotkanie z udziałem członków oraz przyjaciół związku. Po raz kolejny, z uwagi na wyjątkowe okoliczności związane z pandemią całe spotkanie przeniesione zostało w plener, pod wiatę przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Nie mogło jednak zabraknąć życzeń i serdeczności. Te od Zarządu Powiatu, przekazał razem z kwiatami na ręce prezes Izabeli Wałęgi, starosta Piotr Babicki. Te od prezydenta złożyła sekretarz miasta Barbara Szymańska.  Życzenia i pozdrowienia od poseł Agaty Wojtyszek przekazała Lidia Dziura, dyrektor biura poselskiego. Spotkanie było też znakomitą okazją do wręczenia odznaki „Przyjaciela Niewidomych”. W tym roku otrzymała ją Teresa Jamska. Z kolei Dorota Urgacz odebrała legitymację honorowego członka PZN. Wyróżnienia wręczył Mirosław Szymczyk, prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZN. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Stanowiło znakomitą okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

Fotorelacja ze spotkania

Starosta składa życzenia niewidomymStarosta wręcza kwiaty prezes WałędzeMirosław Szymczyk wręcza Dorocie Urgacz legitymację honorowego członka PZNMirosław Szymczyk odznacza Teresę JamskąIzabela Wałęga wspólnie ze starostą Piotrem Babickim oraz sekretarz miasta Barbarą SzymańskąUczestnicy spotkania pod wiatą