1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1004 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
7 °C 2 °C 3 °C 3 °C -1 °C
0 °C -2 °C -3 °C -1 °C -3 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 11 października 2021 09:55

Występ chóru Srebrne Nuty Świętokrzyskie obrzędy, gwara i obyczaje, muzyka i śpiew królowały na scenie podczas Pikniku Świętokrzyskiego, zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w starachowickim Parku Kultury. Występom seniorów przyglądał się m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 

Pomysłodawczynią imprezy była Anna Tokarska, wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach, która prowadziła ją wspólnie z prezesem Jerzym Krawczykiem. Na scenie wystąpili m.in. chór "Srebrne nuty" oraz Grupa Teatralna UTW "Godki Kobit". Artyści prezentowali świętokrzyską muzykę i śpiew. Można było zobaczyć jak wyglądały niegdyś obrzędy oraz posłuchać gwary, jaką posługiwano się w naszym regionie. Zaprezentowała ją gościom Dorota Kiełek. Krystyna Jóźwik opowiadała o zwyczajach i obrzędach, Maria Pawlikowska przypomniała sylwetki sławnych ludzi Kielecczyzny, a Joanna Murawska, Wiesława Pęczek, Czesław Biniewicz, Halina Krzos recytowali wiersze. O świętokrzyskiej poezji opowiadała natomiast Elżbieta Nowak. 
Był czas na kawę, herbatę i wspólne rozmowy. Na koneserów ziołolecznictwa czekały zioła z ogrodu UTW i wykonane z nich lecznicze nalewki. Spotkanie zwieńczył koncert życzeń z dedykacjami i zabawą taneczną. 

Występ chóru Srebrne NutyJerzy Krawczyk zapowiada artystówDorota Kiełek opowiadała o gwarze świętokrzyskiejPubliczność Pikniku ŚwiętokrzyskiegoGrupa Teatralna UTW "Godki Kobit" podczas scenki foklorystycznejGrupa Teatralna UTW "Godki Kobit" podczas śpieruAnna Tokarska zapowiadająca uczestników