0°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1004 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
7 °C 2 °C 3 °C 3 °C 0 °C
0 °C -2 °C -3 °C -1 °C -3 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 12 października 2021 14:52

Po raz 12 w historii Zakładu Doskonalenia Zawodowego i po raz 9 w Starachowicach odbyło się ślubowanie młodzieży klas mundurowych. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli uczniom: starosta Piotr Babicki oraz przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona. 

Uroczystość odbyła się 9 października. Rozpoczęła ją uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach. Po nabożeństwie umundurowane pododdziały uczniów ZDZ z Kielc, Buska-Zdroju, Końskich, Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia i Starachowic przeszły w zwartych szeregach na Rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości z udziałem młodzieży i zaproszonych gości.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, uczniowie z klas drugich starachowickiego oddziału Zakładu Doskonalenia Zawodowego, zarówno mundurowych, jak i cywilnych, złożyli uroczyste ślubowanie. Z uwagi na pandemię uroczystość została przeniesiona na jesień. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli młodzieży licznie przybyli rodzice, a także goście, w tym m.in. starosta Piotr Babicki oraz przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona.

Nie lada atrakcją był pokaz musztry paradnej wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Technikum im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach i mini koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia. Spotkanie zakończyła defilada pododdziałów i poczęstunek żołnierską grochówką. Można też było obejrzeć sprzęt wojskowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Fotorelacja