-1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1024 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
4 °C 5 °C 3 °C 3 °C 2 °C
-2 °C 0 °C 0 °C -1 °C -3 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 13 października 2021 09:19

Baner XXII i XXIII edycji Nagrody im. prof. Aleksandra GieysztoraDo 15 listopada br. roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, przyznawanej za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego. Wyróżnienie otrzymywali twórcy, animatorzy, wyróżniane nią były nieprzeciętne inicjatywy.  Wśród dotychczasowych laureatów są m.in.: prof. Jerzy Limon, Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Anda Rottenberg oraz Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą. 

Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia dokonane w minionym roku kalendarzowym lub w ciągu ostatnich kilku lat – za uwzględnianie dziedzictwa kulturowego w inicjatywach związanych z szeroko pojętym życiem społecznym i kulturowym. Zgłoszeń kandydatów  dokonują członkowie Kapituły, laureaci poprzednich edycji Nagrody oraz instytucje kultury, bądź też, z ich rekomendacją, osoby fizyczne, a także instytucje: państwowe, samorządowe lub pozarządowe o charakterze niezarobkowym, działające w obszarze kultury.

W tym roku po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii Nagrody, przyznane zostaną dwa wyróżenienia, za lata 2020 i 2021, każde o wartości 50 tyś zł. Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, która przyznaje nagrodę apeluje do producentów, kuratorów i instytucji o nadsyłanie zgłoszeń. 

Nominacje należy nadsyłać do 15 listopada 2021 roku, za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego tutaj.

Więcej informacji o Nagrodzie znajduje się na stronie: https://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6162.htm

 

Informacja: Fundacja Citi Handlowy im. L. Kronenberga