1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
-1 °C -2 °C -1 °C 2 °C 1 °C
-4 °C -6 °C -6 °C -3 °C -6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 14 października 2021 14:03

Plakat Nagrody WŚDo końca października br. można składać wnioski o przyznanie nagrody Wojewody Świętokrzyskiego „Czyste Serce”, stanowiącej dowód uznania dla ludzi i instytucji, niosących bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Zachęcamy do zgłoszeń. 

Nagroda ma charakter honorowy. Jest przyznawana osobom i instytucjom za bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Stanowi też hołd dla Marka Kotańskiego, psychologa i terapeuty, twórcy „Monaru” i „Ruchu Czystych Serc”.W tym roku zostanie wręczona w pięciu kategoriach:

  • instytucja,
  • organizacja pozarządowa,
  • wydarzenie/akcja,
  • osoba fizyczna
  • działania społeczne podjęte w trakcie trwania pandemii COVID-19.

Kapituła konkursowa, podczas oceny wniosków weźmie pod uwagę między innymi zaangażowanie podmiotu w propagowanie idei wzorców osobowych młodego człowieka, dotychczasowe osiągnięcia i skuteczność w zakresie aktywizacji dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie postaw młodego człowieka.

Ważnym kryterium jest również oryginalność, projektu, czytelność i realność metody jako narzędzia profilaktyki działalność dobroczynną na rzecz dzieci i młodzieży, działania społeczne mające na celu polepszenie jakości życia osób, społeczności, firm, środowisk czy grup społecznych, w tym w czasie pandemii.

Wnioski można składać do 31 października br.

Regulamin oraz wszelkie formularze można znaleźć na stronie internetowej: https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/20331,quotCzyste-Sercequot-przedluzenie-terminu-skladania-wnioskow.html?search=297156866619