Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 17 listopada 2021 08:24

Okładka książki "Historia starachowickiego sportu"Historia starachowickiego sportu” – to tytuł książki Eugeniusza Majchrzyka, która stanowi swoisty ukłon w stronę dawnych sław spotu oraz obecnych sportowców. Publikacja jest już dostępna w księgarni przy ul. Rynek 41 w Starachowicach. Zachęcamy do przeczytania.

"Oddając do rąk Państwa książkę o historii i współczesności starachowickiego sportu, zamieszczam zarysy tworzenia się pierwszych organizacji sportowych oraz przybliżam ich funkcjonowanie w różnych okresach dziejów Polski. Przedstawiam genezę większości starachowickich klubów – sekcji sportowych oraz ich zawodników, trenerów i działaczy, a także osiągnięte wyniki od 1921 do 2021 roku. Wierzę, że niniejsza publikacja będzie uhonorowaniem dawnych sław sportu a zarazem promocji tych, którzy nadal mogą nadal osiągnąć więcej. Mam świadomość, że niniejsza książka może wymagać pewnych uzupełnień choć spodziewam się, że w obecnym kształcie sprosta Państwa oczekiwaniom”- tak o swej książce pisze jej autora – Eugeniusz Majchrzyk. 
Publikacja skupia się głównie na starachowickim sporcie, omawiając genezę klubów sportowych w XX-leciu międzywojennym, ich rozwój w okresie powojennym, a także sport i rekreację w Fabryce Samochodów Ciężarowych STAR. Autor przedstawia w niej szczegółowo kluby sportowe działające w Starachowicach w latach 1945-2021, uwzględniając w sposób szczególny kluby piłkarskie. Można w niej również znaleźć kalendarium osiągnięć klubów piłki nożnej w latach 1933-2021 oraz Starachowicki Leksykon Sportowy, a w nim legendy starachowickiego sportu czyli 100 najbardziej zasłużonych ludzi sportu, wybranych spośród 480 nominowanych przez 13 –osobową Kapitułę na 100 –lecie starachowickiego sportu. Zachęcamy do przeczytania. 
Książkę można już nabyć w księgarni przy ul. Rynek 41 w Starachowicach.