1°C

Możliwy drobny śnieg
Ciśnienie 1006 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
-1 °C -1 °C -1 °C -3 °C 2 °C
-4 °C -3 °C -7 °C -9 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 26 listopada 2021 13:56

Zdjęcie zbiorowe zwycięzców zawodówWicestarosta Dariusz Dąbrowski nagrodził zwycięzców XXVII Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego. 

W tegorocznej edycji zawodów wzięli udział podopieczni trzech świętokrzyskich placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczy w Baryczy, Skarżysku – Kamiennej oraz Starachowicach. Młodzi pływacy ścigali się na dystansach: 25 m i 50 m w stylu dowolnym oraz klasycznym.  
W stylu dowolnym na dystansie 25 m w kat. chłopcy młodsi najlepszy okazał się Karol Laskowski z SOSW w Skarżysku-Kamiennej. Drugie miejsce należało do jego szkolnego kolegi - Ksawerego Fąfary. 
W kat. chłopcy starsi zwyciężył w tym stylu Jakub Fudala z SOSW w Baryczy. Drugie i trzecie miejsce zajęli podopieczni SOSW w Starachowicach - Damian Grygiel i Patryk Ciosek. 
W stylu dowolnym na dystansie 50 m tryumfowali: Igor Duda z SOSW Barycz w kat. chłopcy młodsi i Jakub Fudala w kat. chłopcy starsi (drugie miejsce należało do Damiana Grygiela z SOSW w Starachowicach). 
W stylu klasycznym na dystansie 25 m pierwsze miejsca zajęli wychowankowie SOSW Skarżysku-Kamiennej - Karol Laskowski (kat. chłopcy młodsi) oraz Piotr Krakowiak (kat. chłopcy starsi), który tryumfował również na dystansie 50 m w tym samym stylu. 
Nagrody wręczył zwycięzcom wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach Elżbietą Kowalczyk. Na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Do szkół powędrowały natomiast puchary i nagrody rzeczowe.