1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1008 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
-1 °C -1 °C -1 °C -3 °C 2 °C
-4 °C -3 °C -7 °C -9 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 26 listopada 2021 14:06

Nowy Zarząd Powiatu 25 listopada br. Rada Powiatu w Starachowicach wybrała nowy Zarząd Powiatu. Starostą został Piotr Ambroszczyk, wicestarostą Dariusz Dąbrowski, a Członkami Zarządu: Jerzy Materek, Izabela Wrona oraz Stanisław Wojtan. 

Wybór nowego starosty, a w konsekwencji także Zarządu Powiatu, spowodowany był rezygnacją z tej funkcji starosty Piotra Babickiego, który na sesji wyjaśnił powody swojej decyzji, dziękując za dotychczasową współpracę członkom Zarządu, a także wszystkim współpracownikom działającym na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. Rezygnacja starosty została przyjęta wraz z rezygnacją całego dotychczasowego Zarządu Powiatu. Osobą rekomendowaną przez Klub Radnych KW Marka Materka, a jednocześnie jedynym kandydatem na nowego starostę był Piotr Ambroszczyk. W głosowaniu tajnym radni zaakceptowali jego kandydaturę. Oddano 12 głosów za, nikt nie był przeciw. W głosowaniu nie wzięli udziału radni Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak w pozostałych głosowaniach dotyczących składu Zarządu. Wicestarostą został ponownie wybrany Dariusz Dąbrowski, a etatowym członkiem Zarządu – Jerzy Materek. Funkcję nieetatowych członków Zarządu Powiatu pełnić będą: dotychczasowa wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Izabela Wrona, a także radny Stanisław Wojtan. 
- Chciałbym podziękować za oddane głosy. Dziękuję też tym, którzy głosy nie oddali, bo przynajmniej formalnie nie byli przeciw. Chciałem też podziękować Piotrowi Babickiemu, postąpiłeś jak człowiek honoru, choć wcale nie musiałeś rezygnować. Nie obiecuję, że będę rycerzem na białym koniu, który rozwiąże wszystkie problemy. Obiecuję jednak, że będę starostą z krwi i kości, który nie boi się podejmować wyzwań. Dzisiaj deklaruję, że wyciągam rękę do współpracy z obecną opozycją. Z pokorą będą przyjmował wszelką krytykę. Jeśli będą jakieś propozycje, to na pewno będę z nich korzystał – deklarował na sesji nowy starosta starachowicki.
Piotr Ambroszczyk ma 45 lat. 
Przez długi czas pracował w Urzędzie Miejskim, m.in. w referacie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Później zajmował się polityką senioralną. Był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ostatnio Centrum Usług Społecznych w Starachowicach. 

Podczas sesji nastąpiły też zmiany w składach osobowych poszczególnych komisji Rady Powiatu. Obecnie wyglądają one następująco: 
Komisja Budżetu i Finansów
Przewodniczący: Piotr Babicki
Wiceprzewodniczący: Ryszard Nowak
Dariusz Dąbrowski
Joanna Główka
Danuta Krępa
Izabela Wrona
Piotr Ambroszczyk
Komisja Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego
Przewodniczący: radny Robert Sowula
Wiceprzewodniczący: radny Jan Pocheć 
Przemysław Czaja
Marek Maciukajć
Ryszard Nowak
Krzysztof Serwicki
Dariusz Stachowicz
Stanisław Wojtan
Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej
Przewodniczący - radny Marek Maciukajć 
Wiceprzewodniczący - radny Robert Sowula 
Piotr Ambroszczyk
Przemysław Czaja
Dariusz Dąbrowski
Maria Salwa
Mirosław Wojciechowski
Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu
Przewodniczący: Sławomir Rymarczyk
Wiceprzewodniczący: Paweł Brzozowski
Piotr Babicki 
Joanna Główka
Danuta Krępa 
Agnieszka Kuś 
Jarosław Olech 
Jan Pocheć 
Maria Salwa 
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Przewodniczący: Jarosław Olech
Dariusz Stachowicz
Mirosław Wojciechowski