-4°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1027 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
2 °C 3 °C 4 °C 5 °C 5 °C
-2 °C -1 °C -1 °C 0 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 13 stycznia 2022 09:14

Rada Powiatu w Starachowicach wyraziła zgodę na podjęcie działań mających na celu nabycie na rzecz Powiatu nieruchomości, należących obecnie do Polsko – Amerykańskich Klinik Serca z przeznaczeniem za realizację zadań z zakresu ochrony zdrowia, w tym z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Chodzi o dwie działki, w tym jedną zabudowaną budynkiem Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, który mógłby być wykorzystany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19. Budynek ten połączony jest bezpośrednio z kompleksem głównym szpitala. Zarząd Powiatu w Starachowicach prowadzi obecnie rozmowy z Wojewodą Świętokrzyskim w sprawie możliwości jego zakupu przy wsparciu środków rządowych. 10 stycznia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie w tej sprawie z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka, wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, członka Zarządu Powiatu Jerzego Materka, przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony, prezydenta Marka Materka oraz dyrekcji PZOZ w Starachowicach. Efektem rozmów była środowa wizyta m.in. Ewy Kopolovets, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Starachowicach, która miała na celu wizję w terenie i zapoznanie się z aktualnym stanem budynku PAKS-u. W oglądzie budynku uczestniczył też Zarząd Powiatu oraz dyrekcja szpitala. 

Równocześnie prowadzone są także rozmowy w sprawie odcovidowienia starachowickiego szpitala.

 

Fotorelacja z wizyty dyrekcji Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Starachowicach.