Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 24 lutego 2022 15:19

Dziś, nasze myśli wędrują do wszystkich ukraińskich przyjaciół i do całego Narodu Ukraińskiego. To, co się dzieje za naszą wschodnią granicą jest przerażające i zagraża bezpieczeństwu całego demokratycznego świata. 24 lutego 2022 r. stał się kolejną czarną kartą współczesnej historii.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla brutalnej i niczym niesprowokowanej agresji ze strony Rosji, która pociągnie za sobą krwawe ofiary. Gdy jeszcze kilka dni temu kontaktowaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Rejonu Barskiego i Miasta Bar, przesyłając im słowa otuchy, nie sądziliśmy że ziści się czarny scenariusz. Do końca mieliśmy wszyscy nadzieję, że do inwazji nie dojdzie.

Jako partnerzy ukraińskiego Rejonu Barskiego i Miasta Bar łączymy się solidarnie z jego mieszkańcami i jesteśmy otwarci na pomoc dla nich. Są oni pełni obaw i zwyczajnego, ludzkiego strachu o przyszłość swojego Państwa i bezpieczeństwa

Wszyscy zadajemy sobie pytanie dlaczego niektóre państwa, a może tylko ich przywódcy nie potrafią współpracować z cywilizowanym światem, a swoje działanie opierają na sile. Wierzymy głęboko, że Ukraina nie ulegnie atakom z Moskwy i razem będziemy budować przyszłość Europy.

Dzisiaj ta wiara, powinna być silniejsza niż kiedykolwiek indziej. Prosimy Was o nią.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu, deklarującym chęć przyjęcia do swoich domów uchodźców. Wszystkie takie sygnały będziemy na bieżąco przekazywać do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.