Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 28 lutego 2022 17:05

Rozpoczęły się prace związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drogach powiatowych. Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, Powiat przebuduje bądź rozbuduje 21 przejść w ramach 16 zadań.

Największe zaawansowanie prac widać na ulicy Oświatowej w Starachowicach. W bliskim sąsiedztwie szkoły powstał już azyl dla pieszych. Wykonane zostało też oświetlenie i oznakowanie pionowe aktywne. Do wykonania jest jeszcze oznakowanie poziome. To, jednak, jak tłumaczy Andrzej Klimczak dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, możliwe będzie dopiero po ustabilizowaniu pogody, przy temperaturze powyżej 10 st. Celsjusza.

Prace rozpoczęte zostały także na ulicy Zgodnej. Tuż obok cmentarza powstaje wyniesione przejście dla pieszych wraz z nowym oznakowaniem i oświetleniem. Wyremontowany zostanie też chodnik na dojściu do przejścia.

Wykonawcy robót rozpoczęli też prace na ul. Wyszyńskiego, Iłżeckiej, Długiej i Szkolnej w Starachowicach oraz Małyszynie Górnym gm. Mirzec.

A to dopiero początek… Finalnie przebudowanych, bądź rozbudowanych zostanie łącznie 21 przejść, w ramach 16 zadań. 11 z nich realizowanych będzie na drogach powiatowych w Starachowicach, a 5 pozostałych w gminie Brody, Wąchock i Mirzec. Gdzie dokładnie? Poniżej publikujemy listę.

Poniżej lista przejść, które będą zmodernizowane na terenie Starachowic na drogach powiatowych:

 1. Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Targowej w Starachowicach, w ciągu drogi powiatowej nr 0617 T.
 2. Rozbudowa przejścia dla pieszych na ul. Zgodnej w Starachowicach, w ciągu drogi powiatowej nr 0616 T.
 3. Rozbudowa przejścia dla pieszych na ul. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starachowicach, w ciągu drogi powiatowej nr 0616 T.
 4. Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Oświatowej w Starachowicach, w ciągu drogi powiatowej nr 0907 T.
 5. Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Majówka w Starachowicach w ciągu drogi powiatowej nr 0907 T.
 6. Rozbudowa przejścia dla pieszych na ul. Majówka w Starachowicach , w ciągu drogi powiatowej nr 0907 T.
 7. Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Majówka w Starachowicach, w ciągu drogi powiatowej  nr 0907 T na wysokości nieruchomości   ul. Majówka 27A.
 8. Przebudowa trzech przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 0613 T (ul. Długa) z drogą gminną nr 304003T  (ul. Najświętszej Marii Panny) w miejscowości Starachowice.
 9. Rozbudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 0907 T w miejscowości Starachowice, ul. Szkolna zlokalizowanego przy II LO.
 10. Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 0907 T w miejscowości Starachowice, ul. Szkolna zlokalizowanego przy II LO.
 11. Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Iłżeckiej w Starachowicach, w ciągu drogi powiatowej nr 0617 T na wysokości nieruchomości ul. Iłżecka 57b.
 12. Budowa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 0626 T -ul. Nad Zalewem z drogą gminną 313035 T -ul. Panoramiczna w msc. Ruda, gm. Brody
 13. Przebudowa trzech przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 0563 T (ul. Kolejowa) z drogą powiatową nr 0573 T (ul. Św. Rocha) w miejscowości  Wąchock
 14. Rozbudowa przejścia dla pieszych na  ul. Kolejowej w Wąchocku, w ciągu drogi powiatowej nr 0563 T
 15. Przebudowa dwóch przejść dla pieszych  w msc. Małyszyn Górny, na skrzyżowaniu dróg powiatowych 0567 T Tychów Stary – Ostrożanka – Małyszyn – gr. woj. świętokrzyskiego (Pastwiska) i 0568 T Małyszyn Górny - Małyszyn Dolny, gm. Mirzec
 16. Rozbudowa przejścia dla pieszych  w msc. Trębowiec Duży, w ciągu drogi powiatowej nr 0570 T Osiny–Mokra Niwa–Trębowiec Krupów–Trębowiec Duży– gr. woj. świętokrzyskiego (Zbijów Mały), gm. Mirzec.