Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 7 marca 2022 10:17

Starosta P. Ambroszczyk podczas spotkania z dyrektor E. Kowalczyk Pomoc dla dzieci niepełnosprawnych przybywających z Ukrainy była tematem spotkania starosty Piotra Ambroszczyka z dyrekcją Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Starachowicach. Przy okazji zaprezentowano też sprzęt zakupiony w ramach programów „Aktywna tablica” oraz „Laboratorium Przyszłości”. 

4 marca br. odbyło się robocze spotkanie starosty Piotra Ambroszczyka z dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Elżbietą Kowalczyk, na którym omówione zostały formy pomocy dla niepełnosprawnych dzieci przybywających z Ukrainy. Zaprezentowano też sale i pracownie dydaktyczne, jakimi dysponuje placówka. 
W ramach rządowego programu „Aktywna tablica”, którego celem jest rozwijanie szkolnej infrastruktury, kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nowoczesnych technologii, ośrodek zakupił 4 monitory interaktywne z pełnym oprogramowaniem, które są dziś wykorzystywane do pracy z uczniami. 
Środki z programu „Laboratorium przyszłości” pozwoliły na zakup drukarki 3D, mikrokontrolerów z czujnikami, lutownic, maszyn do szycia, kamer przenośnych, statywów, mikroportów i oświetlenia do realizacji nagrań. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach zajęć obowiązkowych ale również w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

***


SOSW prowadzi nabór do szkół:

  • Szkoły Podstawowej,
  • Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodach: kucharz ora pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,
  • Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Placówka zapewnia całodzienny pobyt uczniom  w grupach wychowawczych.