Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 7 marca 2022 12:26

grafikaOd 7 do 31 marca br. organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy mogą ubiegać się o wsparcie w ramach trzeciej edycji  Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Fundacja imienia Stefana Artwińskiego przeznaczyła na ten cel ponad 500 tysięcy złotych. 

Świętokrzyski Fundusz Lokalny to kompleksowy program wsparcia aktywności społecznej. Pierwsza edycja została zrealizowana w 2020 roku. W sumie do społeczników z województwa świętokrzyskiego popłynęło już ponad 799 tysięcy złotych. W poprzedniej edycji organizacje i grupy nieformalne zaprezentowały ponad 240 pomysłów na działania. Doświadczenia pokazują, że pomysłów na realizację inicjatyw nie brakuje. Zgłoszone projekty były bardzo wszechstronne - od warsztatów kulinarnych, festynów, spływów kajakowych po szkolenia online.

Tym razem,  w związku z sytuacją na Ukrainie, fundacja w sposób szczególny zachęca do składania wniosków które w swoich działaniach będą obejmowały działania dla uchodźców - zbiórki, koncerty charytatywne i  wsparcie osób już przebywających 
w Polsce. Wnioski  należy złożyć poprzez generator wniosków on-line dostępny na stronie http://www.swietokrzyskiegranty.pl od 7 do 31 marca 2022 roku do godziny 23:59.
Świętokrzyski Fundusz Lokalny jest realizowany dzięki środkom z Narodowego Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Operatorem regionalnym jest Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego. Wszelkie dostępne informacje można znaleźć na stronie http://www.swietokrzyskiegranty.pl

Źródło informacji: Świętokrzyski Fundusz Lokalny.