Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 8 marca 2022 10:14

Grafika_Powiat z pomocą dla Baru Ukraińskie Miasto Bar, partner naszego powiatu, potrzebuje agregatu prądotwórczego o mocy 50kW do utrzymania infrastruktury technicznej. Niezbędne są także materiały medyczne i leki oraz śpiwory i karimaty. We współpracy ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki zorganizowana została zrzutka - na stronie zrzutka.pl. Prosimy o wsparcie!

Chodzi o ten legendarny Bar związany z konfederacją barską i ten sam, o którym pisał Henryk Sienkiewicz w Ogniem i mieczem. Bar to także miasto partnerskie powiatu starachowickiego, w którym wielokrotnie bywała nasza młodzież i z którego często gościliśmy wielu mieszkańców. 
Dziś, oni potrzebują naszej pomocy. W odwiedzanym przez nas Domu Polskim, do niedawna centrum życia kulturowego i polskości na Podolu, dziś udzielane jest schronienie dla setek uchodźców z innych terenów Ukrainy. Potrzeby są duże, począwszy od materiałów medycznych i leków, a skończywszy na śpiworach i karimatach. Najbardziej potrzebny wydaje się jednak agregat prądotwórczy. Dwa tego rodzaju urządzenia przekazali nam już prywatni darczyńcy. Trafią one razem z innymi darami do rejonu barskiego. Zostaną wykorzystane do innych celów. Nadal potrzebny jest jednak sprzęt o mocy do 50 kW, który pozwoliłby zabezpieczyć infrastrukturę techniczną. Dlatego wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki zdecydowaliśmy się zorganizować zrzutkę. Jest ona dostępna na stronie zrzutka.pl

Wierzymy, że wspólnie uda się zebrać fundusze na zakup urządzenia. Pozostałe środki przeznaczymy na zakup niezbędnych medykamentów i materiałów dla Domu Polskiego. Wiemy, że potrzeb jest dużo, ale z całego serca prosimy o wpłaty dla Baru. Pamiętajmy, że razem możemy dużo. Pomóżmy naszym przyjaciołom z Baru.