12°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1010 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
18 °C 14 °C 14 °C 9 °C 4 °C
10 °C 7 °C 6 °C 1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 1 kwietnia 2022 15:12

Kolejny niebieski marsz przeszedł 1 kwietnia br. ulicami Starachowic. To wyraz naszego wsparcia i solidaryzmu z osobami ze spektrum autyzmu, które nieco inaczej pojmują otaczający ich świat.

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów, co roku w całej Polsce, realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Rok temu ,w ramach programu Per Asperger ad Astra, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, wspólnie ze szkołami, przedszkolami i seniorami zorganizowało niebieski marsz, aby pokazać że środowisko wsparcia dla tych osób jest u nas duże. W tym roku organizatorską pałeczkę przejęli: Punkt Przedszkolno -Terapeutyczny "Słoneczko" i starachowicki Park Kultury, którzy na dzień przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu czyli 1 kwietnia zorganizowali podobną akcję pod hasłem "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Wzięło w niej udział mnóstwo uczniów,  przedszkolaków oraz seniorów ze Starachowic. Uroczystego otwarcia marszu dokonali wspólnie: starosta Piotr Ambroszczyk oraz prezydent Marek Materek w amfiteatrze Parku Miejskiego, gdzie wykonano też pamiątkowe zdjęcia. W happeningu uczestniczył też Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. Finał akcji odbył się w Parku Kultury.

- Ogromne podziękowania dla wszystkich szkół i przedszkoli i oczywiście seniorów, którzy mimo zimowej pogody przyłączyli się do nas i uczestniczyli w niebieskim marszu, szlakiem niebieskiej wstążeczki. Całe środowisko jest wam bardzo wdzięczne – mówił starosta Piotr Ambroszczyk.

Tego dnia wszyscy bez wyjątku "świecili na niebiesko".

Fotorelacja z marszu