15°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1010 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
19 °C 15 °C 14 °C 10 °C 2 °C
10 °C 7 °C 7 °C 0 °C -1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 8 kwietnia 2022 11:19

Ponad 800 ośmioklasistów wzięło udział w giełdzie szkół, jaka odbyła się 7 kwietnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Przyszli absolwenci podstawówek mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną zaprezentowaną przez szkoły ponadpodstawowe w powiecie starachowickim.

Czwartkowa giełda przyciągnęła tłumy ośmioklasistów. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie, po przerwie spowodowanej koronawirusem. Nic więc dziwnego, że cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony odwiedzających, jak i wystawców czyli szkół ponadpodstawowych z naszym powiecie. Swoją ofertę prezentowały licea, technika i szkoły branżowe, ale także szkoły ZDZ czy Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP.

- Jesteśmy tu dla Was, by pomóc wam w tym trudnym i odpowiedzialnym wyborze. Obserwujcie i  dopytujcie, tak abyście wyszli stąd dzisiaj z decyzją dotyczącą waszej dalszej ścieżki kształcenia – mówiła podczas otwarcia giełdy Dorota Lenart, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, której towarzyszyli dyrektorzy wszystkich prezentujących się tu placówek.

Starosta Piotr Ambroszczyk dziękował organizatorom giełdy za umożliwienie uczniom zapoznanie się  bogatą ofertą edukacyjną na terenie naszego powiatu.

- Cieszę się, że nasze szkoły współpracują z Powiatowym Urzędem Pracy i przedsiębiorcami, po to by młodzież po kilku latach kształcenia w szkołach,  mogła podjąć pracę na miejscu, w Starachowicach, zgodnie z wyuczonym zawodem – mówił starosta.

W targach uczestniczył także wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Obecny był również  Wojewódzki Komendant OHP Grzegorz Małkus. 

Uczestniczący w giełdzie ośmioklasiści mieli możliwość porozmawiania  ze starszymi kolegami i uzyskania odpowiedzi na frapujące ich pytania. Czekały ich również zajęcia z doradcami zawodowymi i wycieczki zapoznawcze do przedsiębiorców, współpracujących z ZSZ nr 3  tj. firm:  MAN, Starpol oraz Perfopol.

Fotorelcja