Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 29 kwietnia 2022 08:27

Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Za miesiąc to oni będą reprezentować nasz Powiat podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Strawczynie.

Turniej ma na celu popularyzację zagadnień z zakresu ochrony ppoż. i bezpieczeństwa. Honorowy patronat sprawuje nad nim Starosta Starachowicki. Najpierw na szczeblu gminnym wyłaniani są finaliści, którzy później walczą o awans na szczeblu powiatowym. Rywalizacja odbywa się w trzech grupach wiekowych: klas I – IV szkół podstawowych, klas V – VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Po części pisemnej z grona finalistów wybiera się najlepszą trójkę, która w części ustnej pretenduje do tytułu zwycięzcy. Tak było również w tym roku. 27 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbył się etap powiatowy konkursu. W przerwie, między pisemną i ustną częścią turnieju, strażacy z JRG Starachowice prezentowali sprzęt,  wykorzystywany na co dzień do działań ratowniczo-gaśniczych.

Zwycięzcą w najmłodszej grupie wiekowej, tj. uczniów klas I – IV szkół podstawowych, została Maja Kacperska z SP w Stykowie. Za nią był Igor Bachmatiuk z SP w Stawie Kunowskim. W grupie uczniów klas V – VIII zwyciężył Aleksander Cioroch z SP w Mircu. Za nim uplasowali się: Karol Świrta z ZSP w Krynkach  oraz Emilia Piętak z SP w Adamowie. Zwycięzcą najstarszej grupy wiekowej został Hubert Celuch z ZSZ nr 2 w Starachowicach. Za nim znaleźli się: Marcin Kwiecień z ZSZ nr 3 oraz Amelia Jabłońska z III LO. Nagrody wręczał zwycięzcom starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Starachowice Grzegorzem Wachnickim, Agnieszką Buras  - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Starachowicach, prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZORP Edwardem Lipcem, zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach bryg. Andrzejem Pyzikiem oraz Anetą Matynia – dyrektor Kina Helios i  Agnieszką Tworzewską – kierownik impresariatu Parku Kultury. Na pozostałych uczestników czekały również drobne upominki.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych, 28 maja br. będą reprezentować Powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Życzymy im powodzenia.

Fotorelacja z wręczenia nagród