22°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1018 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
22 °C 24 °C 23 °C 21 °C 22 °C
17 °C 14 °C 12 °C 14 °C 12 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 20 maja 2022 13:54

28 maja br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się XXI Jarmark u Starzecha, organizowany przez Powiat Starachowicki wspólnie z Gminą Starachowice, Ekomuzeum i Parkiem Kultury. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: Jula oraz Felicjan Andrzejczak – wykonawca  legendarnego przeboju Budki Suflera „Jolka Jolka pamiętasz”, który wystąpi u nas na scenie z kwartetem smyczkowym. Szczegóły poniżej.

Jarmark rozpocznie się o godz. 18.00, od występu gwiazdy muzyki młodzieżowej Jula. Popularność przyniosły jej przeboje „Za każdym razem” i „Nie zatrzymasz mnie”. Dotychczas wydała trzy albumy studyjne: Na krawędzi (2012), 180° (2014) i Milion słów (2017), z których piosenki można będzie zapewne usłyszeć podczas sobotniego występu pod Wielkim Piecem.

O godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - Felicjan Andrzejczak – legendarny wokalista „Budki Suflera”, który zasłynął przebojem „Jolka, Jolka, pamiętasz…?” 40 lat temu.  Taki też tytuł - „Jolka, Jolka, pamiętasz…?” 40 lat - nosić będzie jego koncert w Starachowicach. Na scenie wystąpi z zespołem oraz kwartetem smyczkowym Glam quartet.

W programie imprezy przewidziane są konkursy i zabawy dla dzieci. Wstęp na imprezę jest wolny.

Zapraszamy serdecznie!

Imprezą towarzyszącą tegorocznemu Jarmarkowi będzie Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim w ramach 6. Starachowickiej Strzały – wyścigów kolarskich organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, a także gminami: Starachowice, Pawłów i Brody.

Główny wyścig - 6. Starachowicka Strzała - odbędzie się w niedzielę, 29 maja br., natomiast dzień wcześniej w sobotę 28 maja br. po raz pierwszy w historii imprezy, zorganizowana zostanie Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego! Szczegóły na plakatach, stronie internetowej powiatu, a także stronie organizatora – http://www.mpszosa.polandbike.pl.