Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 24 maja 2022 11:05

Po raz pierwszy w historii Starachowickiej Strzały rowerzyści powalczą o Puchar Starosty Starachowickiego w indywidualne jeździe na czas, która odbędzie się dzień przed główną imprezą, tj. w sobotę 28 maja br. na ulicy Szkolnej w Starachowicach. To dopiero będą emocje… Zachęcamy do kibicowania na trasie.

Wielkimi krokami zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim czyli kolarskie imprezy w ramach 6 edycji Starachowickiej Strzały – wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy m.in. z Powiatem Starachowickim. To będzie prawdziwe kolarskie widowisko i to przez całe dwa dni.

28 maja br. czeka nas indywidualna jazda na czas – I Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Zostanie ona rozegrana na ulicy Szkolnej w Starachowicach. Zawodnicy będą mieli do pokonania krótki sprinterski odcinek o długości 2 km. Tym bardziej będzie na co popatrzeć. Kolarze będą startować co 60 sekund, w pierwszej kolejności kobiety, a potem mężczyźni. Wyniki z czasówki będą liczone do klasyfikacji Rowerowego  Weekendu w Powiecie Starachowickim. Będzie więc o co walczyć.

Główna część imprezy odbędzie się w niedzielę. Ceremonia  otwarcia zaplanowana została na godz. 10.20 Dziesięć minut po niej, rozpocznie się start honorowy. Zawodnicy w zwartej kolumnie przejadą na miejsce startu ostrego, które wzorem poprzednich lat odbędzie się nad zalewem brodzkim.  W pierwszej kolejności wystartują zawodnicy z dystansu 83 km, a po nich rowerzyści ścigający się na dystansie 61 km. Ceremonia dekoracji rozpocznie się o godz. 15.00. Czołowe trójki kobiet i mężczyzn Open w sobotniej „Czasówce” oraz w niedzielnej Starachowickiej Strzale na obu dystansach otrzymają podczas dekoracji specjalne premie. Nagrodzonych zostanie również 8 zwycięzców premii lotnej w Adamowie i górskiej na Ścianie Świślina.

W tym roku Starachowicka Strzała jest zaliczana do nowego cyklu Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka, który odbędzie się 16 czerwca w Warszawie.

 

Program zawodów

SOBOTA 28 MAJA 2022

I czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego

- jazda indywidualna na czas

16:00 – odprawa techniczna

16:45 – ustawianie na starcie

16:55 – ceremonia otwarcia I Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

17:00 – start wyścigu (2 km) – co 60 sekund, w pierwszej kolejności kobiety, następnie mężczyźni

 

NIEDZIELA 29 MAJA 2022

VI STARACHOWICKA STRZAŁA 

- wyścig ze startu wspólnego

9:30 – odprawa techniczna

10:15 – ustawianie na starcie:

I sektor (dystans 83 km), II sektor (dystans 61 km)

10:20 – ceremonia otwarcia VI Starachowickiej Strzały

10:30 – start honorowy – przejazd kolumny przez ok. 30 min.

na start ostry (ok. 10 km)

11:10 – start ostry – dystans 83 km

11:20 – start ostry – dystans 61 km

15:00 – ceremonia dekoracji Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim

15:15 – ceremonia dekoracji VI Starachowickiej Strzały