Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 1 czerwca 2022 12:53

Sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 30 tys. zł trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach. Drukarka 3D, sprzęt audio – wideo, zestaw nagłośnieniowy, mikrokontrolery czy sprzęt kuchenny – to tylko część zakupów w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 

Ma ona na celu wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). I taką właśnie pomoc otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach, w ramach którego działa szkoła podstawowa specjalna. To właśnie tam trafił sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach programu został zakupione zostały: drukarka 3D, mikrokontroler z czujnikiem i akcesoriami czyli niewielki komputer umożliwiający pracę urządzeń elektronicznych, stanowiący rodzaj łącznika między światem rzeczywistym a wirtualnym, a także stacja lutownicza, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, zestaw wkrętaków, wypalarka do drewna, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z akcesoriami, taker, maszyny do szycia, krosna do tkania,, sprzęt kuchenny, zestaw nagłośnieniowy oraz sprzęt audio-wideo do nagrań, umożliwiających prezentację osiągnięć uczniów.

Sprzęt trafił już do szkoły i jest wykorzystywany przez uczniów.