Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 7 czerwca 2022 12:16

Starosta P. Ambroszczyk i Oleksey AlbekovOleksey Albekov, doktor medycyny i emerytowany pułkownik wojsk ukraińskich, który obecnie prowadzi szkolenia sanitariuszy i medyków wojskowych odwiedził dawny oddział zakaźny, w którym obecnie mieści się powiatowy ośrodek dla uchodźców z Ukrainy. Na ręce starosty Piotra Ambroszczyka złożył również podziękowania dla całej społeczności powiatu za pomoc udzieloną jego rodakom.

Od samego początku agresji na Ukrainę, Powiat angażuje się w pomoc humanitarną dla naszych wschodnich sąsiadów. Wspiera również uchodźców, którzy trafili tutaj w ucieczce przed wojną. W tym celu zorganizował m.in. ośrodek dla obywateli Ukrainy, w dawnym oddziale zakaźnym. I właśnie to miejsce odwiedził Oleksey Albekov, doktor medycyny i emerytowany pułkownik wojsk ukraińskich, a prywatnie przyjaciel mera z Lwowa, z którym spotkał się w poniedziałek, 6 czerwca br. starosta Piotr Ambroszczyk.

Aktualnie, O. Albekov prowadzi szkolenia sanitariuszy i medyków wojsk ukraińskich i obrony terytorialnej. Wracał z Amsterdamu i Berlina, gdzie sprawdzał specjalistyczny sprzęt do szpitali polowych na linii frontu.

- Ta wojna pokazała, że nie jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy braćmi – mówił O. Albekov, dziękując za wsparcie udzielone jego rodakom.

Był pod olbrzymim wrażeniem pracy wykonywanej przez Powiat i mieszkańców Powiatu, a także organizacji samego ośrodka. Spotkał się również z jego lokatorami.

Grupa Widzialna Ręka przekazała mu opatrunki, generator, a także skarpety i bieliznę dla żołnierzy. Planowany jest również kolejny transport darów.