12°C

Możliwy niewielki deszcz
Ciśnienie 1011 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
14 °C 17 °C 20 °C 18 °C 20 °C
8 °C 6 °C 10 °C 8 °C 9 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 29 lipca 2022 14:55

Statuetka Żelaznego PierścieniaRuszyła IV edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, która jest wyróżnieniem przyznawanym za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Ma ona na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich do rozwoju, promocję ich innowacyjnych dokonań oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.

Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., który świadczy o wielowiekowej ciągłości produkcji metalowej na naszym terenie. Laureaci to prawdziwi kontynuatorzy dawnych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu starachowickiego.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych),
  • małych przedsiębiorstw (od 11 do 50 pracowników),
  • średnich przedsiębiorstw (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników)
  • dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych pracowników).

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą: Piotr Ambroszczyk - Starosta Starachowicki (przewodniczący), Dariusz Dąbrowski - Wicestarosta, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu, Jarosław Nowak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Gach - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach, Jacek Domagała - Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.

Z wnioskiem o nadanie nagrody mogą wystąpić: Starosta Starachowicki, Przewodniczący Rady Powiatu, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, instytucje, organizacje gospodarcze oraz korporacje zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, członkowie Kapituły, firmy.

Wnioski o nadanie nagrody można składać do 10.08.2022 r. w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2021.

O tym, kto stanie się jej szczęśliwym posiadaczem przekonamy się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 2 września br. Towarzyszyć jej będzie koncert w ramach „26. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena”.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i wniosek o przyznanie nagrody.