Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 12 sierpnia 2022 17:30

Gdzie urzęduje starosta? Czym się zajmuje? Jak wygląda flaga i herb powiatu - odpowiedź na te i inne pytania uzyskały przedszkolaki z przedszkola Rerekumkum w Starachowicach, podczas odwiedzin starosty Piotra Ambroszczyka. Był to miły przerywnik w codziennej, urzędniczej pracy.

Gwarno i wesoło zrobiło się 12 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach  za sprawą naszych małych  gości- przedszkolaków z grupy morskiej z Przedszkola ReRekumkum w Starachowicach. Swoją przygodę u nas dzieci rozpoczęły wizytą w gabinecie Starosty, gdzie mogły porozmawiać z Piotrem Ambroszczykiem oraz skosztować przygotowanych dla nich słodkości. Rozmowa była ciekawa. Przedszkolaki bez skrępowania zadawały wiele pytań, a starosta cierpliwie im odpowiadał. Maluchy mogły dowiedzieć się m.in. jak wygląda herb i flaga, zarówno powiatu starachowickiego, jak i województwa świętokrzyskiego oraz jakie dokumenty podpisują starostowie. Obejrzały również zgromadzone w gabinecie starosty puchary i statuetki. Największym zainteresowaniem cieszyły się Statuetki Koziołka. Dzieci obejrzały też salę konferencyjną, na której odbywają się sesje. W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie podarowały staroście laurkę. 
- To była bardzo miła wizyta, która wniosła dużo radości do naszej codziennej pracy – podsumował starosta P. Ambroszczyk. Dodał, że dzieci są zawsze mile widziane.