Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 18 sierpnia 2022 16:15

Jubileusz 15 - lecia swej pracy jako Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach, świętowała 18 sierpnia Izabela Wałęga. Uroczystość połączona została ze Świętem Białej Laski. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły jej władze powiatu, reprezentowane przez starostę Piotra Ambroszczyka, członka Zarządu Powiatu Stanisława Wojtana i przewodniczącą Rady Powiatu Bożenę Wronę.

Choć Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest w październiku, z uwagi na jubileusz szefowej starachowickiej koła PZN, osoby niedowidzące i słabowidzące świętowały go 18 sierpnia. Uroczystość odbyła się na Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach i zgromadziła członków i sympatyków Polskiego Związku Niewidomych, działających w naszym powiecie. Byli też przyjaciele, m.in. prezydent Marek Materek, poseł Agata Wojtyszek czy starosta Piotr Ambroszczyk, którzy odebrali takowe odznaczenia.

- To zaszczyt mu je odebrać, zwłaszcza przy okazji jubileuszu 15- lecia pracy Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach – Pani Izabeli Wałęgi. Będę nosił je z dumą – mówił starosta Piotr Ambroszczyk, który – jak dodał - ma świadomość , że należy się ono wszystkim jego dotychczasowym współpracownikom.

- Jako starosta podjąłem już szereg działań zmierzających do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych. W przyszłorocznym budżecie zwiększymy o prawie połowę wysokość dotychczasowych środków na współpracę z organizacjami pozarządowymi, w tym również działania dedykowane osobom niewidomym i słabowidzącym – deklarował starosta.

Wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem oraz przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną podziękował prezes starachowickiego koła PZN za jej dotychczasową działalność, zrzeszanie, integrację oraz rehabilitację osób niewidomych i słabowidzących w naszym powiecie. Złożył też z serca płynące życzenia dalszej satysfakcjonującej pracy i powodzenia w życiu osobistym. Podziękowania oraz życzenia składali też inni, współpracujący na co dzień z tym środowiskiem. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek, połączony z muzyką.

 

Fotorelacja