Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 12 września 2022 14:54

Ponad dwudziestoosobowa delegacja rolników z naszego powiatu, której przewodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski wzięła udział w Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, jakie odbyły się 11 września br. w miejscowości Bogoria, w powiecie staszowskim. 

XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii.

Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł donna stadion, gdzie odbyła się część oficjalna i obrzędowa. Na scenie prezentowały się delegacje z 12 powiatów, którym towarzyszyły zespoły ludowe oraz samorządowcy. Powiat Starachowicki reprezentowała ponad dwudziestoosobowa grupa złożona z przedstawicieli rolników z gminy Mirzec, artystów Zespołu Śpiewaczego Gromada i kapeli Sąsiedzi z Tychowa Starego, której przewodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Od strony technicznej czuwały natomiast: Elżbieta Kita, Dyrektor Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w powiecie oraz Katarzyna Szyderska, kierownik Biura Rozwoju Powiatu.

Gwoździem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który reprezentować będzie województwo na dożynkach prezydenckich. Tym razem wygrał Powiat Kielecki. Nasz wieniec mimo iż piękny, misternie wypleciony przez pracowników Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w  Stykowie, zdobył wyróżnienie.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć akcentów artystycznych. Gwiazdą tegorocznych wojewódzkich dożynek był zespół Łzy. Imprezie towarzyszyły stoiska jednostek samorządowych, stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi.