-4°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1044 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
0 °C 1 °C 4 °C 4 °C 5 °C
-11 °C -5 °C -1 °C 2 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 23 września 2022 10:55

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało XIII edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. Impreza odbyła się w tym roku w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

Festyn skierowany jest to najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, tj. przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych, głównie z terenu Miasta Starachowice. W tegorocznej edycji wzięło udział 230 dzieciaków z dziesięciu placówek: Przedszkoli Miejskich nr 2, 6, 7, 10, 13, 14 i 15 w Starachowicach, Akademii Kwadrat, a także Szkół Podstawowych nr 11 i 13. Musiały one wykonać albo prace plastyczną albo przygotować krótki występ artystyczny powiązany z hasłem przewodnim imprezy (w tym roku brzmiało ono „Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu”) i dodatkowo – tak jak co roku – wykonać budki lęgowe. Tym razem były to domki dla wiewiórek.

Efekty ich pracy można było podziwiać podczas festynu, który odbył się 22 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Maluchy prezentowały się pięknie na scenie, a podziwiali ich m.in. starosta Piotr Ambroszczyk i zastępca prezydenta ds. społecznych Marcin Gołębiowski.

Dzieciaki dowiedziały się dużo o życiu wiewiórek – ich biologii, zachowaniu, a także znaczeniu w przyrodzie i życiu człowieka.