Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 17 października 2022 09:10
fot. UG Mirzec

12 października odbyło się otwarte spotkanie, w którym uczestniczyli starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak, dyrektor PZOZ w Starachowicach Milena Witczak, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz radni, sołtysi i mieszkańcy gminy Mirzec. Tematem spotkania były zagadnienia związane z opieką zdrowotną, szkolnictwem zawodowym oraz drogami.

Starosta Piotr Ambroszczyk i dyrektor Andrzej Klimczak poinformowali, że rozpoczęła się realizacja inwestycji przebudowy chodnika dla pieszych w Gadce, a w planach są: przebudowa skrzyżowania w Tychowie Nowym, remont drogi powiatowej w Mircu-Malcówkach oraz budowa łącznika pod lasem pomiędzy drogą w Mircu-Poddąbrowie i ulicą Langiewicza. Ponadto, wskazano, że nie wszystkie drogi będące w zarządzie powiatu spełniają kryteria przewidziane dla dróg powiatowych, dlatego Powiat będzie dążyć do przekazywania tych dróg po wykonanych remontach samorządom gminnym. 
Dyrektor szpitala Milena Witczak mówiła o planach na poszerzenie oferty opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy o poradnię stomatologiczną oferującą zabiegi w pełnym znieczuleniu, poradnię dermatologiczną, wydłużeniu godzin pracy poradni rehabilitacyjnej dla dzieci oraz dla osób dorosłych, remoncie oddziału położniczego i ginekologicznego, planach na uruchomienie Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi, tak aby nie było potrzeby udawać się do odleglejszych szpitali, np. w Kielcach.
Starosta Piotr Ambroszczyk mówił o planach rozwoju kształcenia zawodowego między innymi poprzez praktyczną prezentację zawodów w Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach, na którą chciałby zaprosić uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych. Zajęcia praktyczne ułatwiłyby uczniom określenie swoich predyspozycji zawodowych i podjęcie decyzji, co do dalszego kształcenia.