Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 20 października 2022 14:34

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. A wszystko to w ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Starosta Piotr Ambroszczyk egzamin zaliczył na piątkę. Dowodem jest certyfikat i tytuł „eksperta tabliczki mnożenia” otrzymany od uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach już po raz dziewiąty włączyła się w akcję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. A wszystko po to by propagować zabawową formę uczenia się matematyki, zachęcać do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób, jak podczas odpytywania dorosłych. W krzyżowy ogień pytań uczniów dostał się także starosta Piotr Ambroszczyk, który musiał odpowiedzieć na 5 losowo wybranych pytań, o różnym stopniu trudności. Mimo elementu zaskoczenia poradził sobie z tym doskonale, czego dowodzi tytuł eksperta tabliczki mnożenia i certyfikat wręczony przez uczniów, którym towarzyszyła ich nauczycielka - Monika Major.

- Dziękuję uczniom oraz naucielom SP1, którzy włączyli się w organizację tego dnia, a zwłaszcza paniom: Ewelinie Siwiec - Gąsior - koordynatorce akcji oraz Monice Major, która odwiedziła mnie razem z uczniami. Zachęcam do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania jeszcze lepszych wyników w nauce – mówił  starosta Piotr Ambroszczyk.