Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 25 października 2022 12:15

90 lat swej działalności świętują w tym roku ochotnicy z Tychowa Starego w gminie Mirzec. Z tej właśnie okazji 23 października br. odbyło się poświecenie i przekazanie jednostce nowego sztandaru. W tym ważnym dla społeczności Tychowa wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego i zarazem Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach druhowi Andrzejowi Bętkowskiemu, po czym przy dźwiękach hymnu narodowego podniesiono flagę państwową. Gości, a wśród nich duchownych, parlamentarzystów, przedstawicieli samorządu, służb mundurowych, druhów i oczywiście mieszkańców, powitał Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który zwrócił się także do jubilatów dziękując za ich odpowiedzialną służbę.

Rys historyczny jednostki przypomniał jej prezes dh Tadeusz Sobczyk.

O tym, jak zmieniała się ona przez lata mówił także wicestarosta Dariusz Dąbrowski, dziękując wszystkim pokoleniom strażaków, którzy budowali formację przez lata.

- Technologia, która wspomaga człowieka jest oczywiście ważna. Ale najważniejsi są ludzie, począwszy od tych, który w 1932 r. zakładali tę ochotniczą straż, poprzez tych, którzy przez dziesiątki lat ją organizowali. Dzisiaj, z okazji jubileuszu 90 – lecia chylę czoła przed ich pracą – mówił wicestarosta. - Trwanie w służbie, trwanie w trosce o to, aby zabezpieczyć życie ludzkie, ratować dobytek swoich współmieszkańców. To dla Was jest najważniejsze i za to działanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej w powiecie starachowickim serdecznie Wam dziś dziękuję – podkreślał wicestarosta.

Podziękowania oraz życzenia składali też inni. Największym wyrazem wdzięczności za poświęcenie na rzecz ratowania życia i mienia ludzkiego był sztandar, ufundowany z budżetu sołeckiego, który został poświęcony i przekazany podczas uroczystości. Podczas jubileuszu wręczono też odznaczenia druhom. Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał Druh Dariusz Pastuszka, srebrny  - druh Kamil Stachowicz, zaś brązowy - druh Robert Gizan.

Fotorelacja