Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 10 listopada 2022 14:09

Każdy kto jest rodzicem wie jak trudno wytłumaczyć 4 czy 5 -latkowi czym jest niepodległość. W dwujęzycznym żłobku i przedszkolu „Kreatywne  Nutki” z oddziałami integracyjnymi dla dzieci z autyzmem w Starachowicach robią to znakomicie, o czym przekonał się osobiście starosta Piotr Ambroszczyk zaproszony do udziału w akcji „Szkoła do Hymnu”.

Podniośle i biało – czerwono zrobiło się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  w starachowickim żłobku oraz przedszkolu „Kreatywne Nutki”, które po raz kolejny przystąpiło do akcji „Szkoła do Hymnu”. Idea jest taka, by o jednej godzinie w różnych placówkach w Polsce odśpiewać hymn narodowy. A wszystko po to aby zachęcić dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości i kształtowania szacunku wobec polskich symboli narodowych. Najłatwiej to zrobić dając im przykład, dlatego do akcji zapraszani są także dorośli. Tym razem był to starosta Piotr Ambroszczyk  oraz Aneta Matejczuk – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Starachowicach, którzy gościli w placówce podczas ostatniej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem mieli okazję zaśpiewać z dziećmi Mazurka Dąbrowskiego  i wysłuchać  recytacji wierszyków o niepodległości.

- To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć – powiedział na koniec starosta, wręczając dzieciakom kosz pełen słodyczy.