10°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1004 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
7 °C 3 °C 8 °C 10 °C 13 °C
0 °C -2 °C -2 °C -2 °C 6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 14 listopada 2022 08:38

Szkolne Centrum Strzelectwa dla szkół czy Wojskowe Targi Pracy – w ten sposób powiat dokłada swoją cegiełkę do zwiększania obronności naszego kraju.

Powiat planuje uruchomienie szkolnego centrum strzelectwa dla szkół  z naszego powiatu. Miałoby ono powstać przy II LO w Starachowicach, gdzie mogłaby zostać zmodernizowana tradycyjna strzelnica i uruchomiona wirtualna. Ma to związek z wprowadzeniem do szkół średnich a w następnej kolejności, także do podstawowych obowiązkowego szkolenia z zakresu strzelania.

- Na razie nie chcemy zdradzać szczegółów , powiemy o nich niebawem – mówi starosta Piotr Ambroszczyk, dodając że nie jest to jedyna inicjatywa w celu zwiększenia obronności państwa.

22 listopada br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbędą się Wojskowe Targi Pracy, organizowane przez Powiat Starachowicki, Powiatowych Urząd Pracy, Zespół Szkół Zawodowych nr 3, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach i 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej. Są one skierowane dla osób bezrobotnych i pełnoletnich uczniów szkół średnich, zainteresowanych pracą w Wojsku Polskim. Wojsko oferuje dzisiaj atrakcyjne warunki pracy i płacy dla osób z wykształceniem co najmniej podstawowym i bez doświadczenia. 14 pensji rocznie i co najmniej 4,5 tys. zł miesięcznie podstawy. O tym co jeszcze można się będzie przekonać 22 listopada br.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godz. 10.00 do ZSZ nr 3 w Starachowicach.