Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 25 listopada 2022 08:45

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” to wspólna akcja Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Krzysztofa Cioska oraz Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej Passa, mająca na celu zwiększanie świadomości na temat montowania czujników dymu i czadu. W ramach kampanii powstał niedawno spot mający zachęcić mieszkańców do stosowania czujek. 

Akcja podejmowana jest w związku z występującymi w ostatnim czasie zdarzeniami mającymi tragiczny finał w postaci pożarów spowodowanych m.in. niewłaściwym sposobem dogrzewania mieszkań i domów. Dotychczas wystosowano apel wojewody świętokrzyskiego oraz komendanta wojewódzkiego PSP, który czytany był do wiernych w kościołach. Podejmowano również działania informacyjne w samorządach w celu dotarcia do jaknajwiększej liczby mieszkańców. Niedawno powstał też spot. 

- To kolejna odsłona naszych działań. Życie pisze różne scenariusze. Ten napisany w spocie jest filmowy ale przystający do realiów życia. Niestety poparty przykrą statystyką. Nie możemy zostać bierni”– podkreślał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, podczas prezentacji materiału.

Działania wspiera także klub Łomża Industria Kielce, który podczas swoich meczów rozdaje kibicom bezpłatnie czujki dymu i czadu.

Od początku 2022 roku w świętokrzyskim 20 osób straciło życie w wyniku pożarów, a 69 zostało rannych.

 

Spot w ramach kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” /Materiał: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach /