Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 29 listopada 2022 12:36

28 listopada br. w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stykowie odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zastępczych z naszego powiatu. Była to znakomita okazja do bliższego poznania, wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy. 

Piecza zastępcza jest bardzo ważnym elementem polityki społecznej. To dzięki niej młodzi ludzie, którzy nie mogą funkcjonować we własnych, biologicznych rodzinach, zyskują szansę na normalne życie, oparte na właściwych wzorcach. Ale, jak w każdej rodzinie, potrzeba tu czasem chwili wytchnienia. Okazją do tego było spotkanie integracyjne pieczy zastępczej z naszego powiatu, jakie odbyło się z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka, który regularnie spotyka się z rodzinami. 
- Doceniam ich wkład w budowanie polityki społecznej. Jestem im wdzięczny za kształtowanie młodych ludzi. To od ich pracy zależy czy ich wychowankowie staną się pełnowartościowymi obywatelami, którzy będą pracować i powiększać dobro wspólne czy osobami, generującymi koszty i problemy w przyszłości. Jako Powiat musimy mocniej niż do tej pory wspierać pieczę zastępczą aby dawała jak najlepsze wyniki, bo każde uratowane dziecko to uniknięcie osobistego dramatu, a w przyszłości - dobra praca dla nas wszystkich – podsumował starosta. 
Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, przy współpracy z Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Stykowie i spółdzielnią socjalna „Integracja”. 
Była to znakomita okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy. Na dzieci czekały atrakcje w postaci warsztatów z wykonywania ozdób świątecznych. Było także wspólne pieczenie kiełbasek.