Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 1 grudnia 2022 09:00

Zakończył się remont kuchni oraz stołówki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach, finansowany w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Zyskały one nowy wystrój i sprzęt, przez co poprawił się komfort pracy i standard wydawanych posiłków. 

O tym, jak wyglądają wyremontowane pomieszczenia przekonał się osobiście starosta Piotr Ambroszczyk, podczas swojej wizyty w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach.

Dzięki pozyskanym funduszom, przeprowadzono remont pomieszczeń kuchni i stołówki. Zakupiono też nowy sprzęt gastronomiczny, taki jak maszyna do mielenia mięsa, warnik, mikser, szatkownica do warzyw, kuchenka mikrofalowa, szafa chłodnicza , patelnie elektryczne, taboret gazowy, okap i inne, a także wyposażenie stołówki czyli stoły świetlicowo – stołówkowe i krzesła ergonomiczne. Całość kosztowała 100 tys. zł, z czego dofinansowanie pokryło 80 tys. zł. Pozostałe 20 tys. zł w ramach wkładu własnego sfinansował Powiat.
Dzięki tej inwestycji znacząco podniósł się komfort pracy. 
- Kuchnia ma bardzo dobrą wentylację a nowy sprzęt usprawnił przygotowywanie posiłków. Wysoki standard zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pracy. m. in. w zakresie wydawania dzieciom posiłków – zapewnia dyrektor Elżbieta Kowalczyk. – Wszyscy uczniowie mają zapewniony ciepły posiłek.