Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 2 grudnia 2022 15:34

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza kolejna poradnia specjalistyczna. 5 grudnia br. swoją działalność rozpocznie Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Zarówno kwalifikacja pacjentów, jak i zabiegi stomatologiczne będą w 100% finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Stosowny kontrakt w tym zakresie został już podpisany. Wykwalifikowana kadra medyczna, dysponująca specjalistycznym sprzętem w oparciu o Blok Operacyjny zapewni pacjentom profesjonalizm i bezpieczeństwo.
Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym będzie świadczyć specjalistyczne usługi dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, których schorzenie i stopień niepełnosprawności uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. 
W ramach poradni wykonywane będą świadczenia w zakresie: 

  • profilaktyki (lakowanie), 
  • skalingu (usuwanie kamienia i złogów nazębnych), 
  • wypełniania ubytków, 
  • ekstrakcji zębów, 
  • drobnych zabiegów chirurgicznych tj.: resekcji, usuwanie torbieli, leczenie endodontyczne itd. 

Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym zlokalizowana jest na parterze w prawym skrzydle nowo zakupionego budynku po PAKS (wejście od drugiej strony Szpitala tj. od strony lasu).
Na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej u stomatologa należy przedstawić:

  • pełną dokumentację z dotychczasowego leczenia stomatologicznego,
  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności: 

        - u dzieci do 16 roku życia bez określenia stopnia niepełnosprawności,
        - u osób powyżej 16 roku życia z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.
W przypadku pacjentów, którzy ukończyli 16 lat, a nie są w stanie samodzielnie, świadomie wyrazić zgody na zabieg wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego ustalonego sądownie.
Termin zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym ustalany będzie po pozytywnej kwalifikacji, a sam zabieg w pełnym znieczuleniu przeprowadzany będzie na Bloku Operacyjnym. 


Zapisy do Poradni stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym prowadzone są w Rejestracji zlokalizowanej przy poradni, jak i telefonicznie pod numerem 459 599 996 wew. 1.

Informacja: PZOZ Starachowice