Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 9 grudnia 2022 10:56

Najpierw uruchomienie dowozów dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, a teraz poradni stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych w PZOZ w Starachowicach. Tak Powiat Starachowicki wspiera osoby ze szczególnymi potrzebami. 

Niepełnosprawność nie powinna nikogo wykluczać dlatego Powiat Starachowicki robi wszystko, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami na każdym możliwym polu. Z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka uruchomione zostały  bezpłatne dowozy dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, a teraz także poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych w starachowickim szpitalu. 
- Wiem, jak dużym problem był brak takiej usługi. Bo choć osoby niepełnosprawne mają ustawowo zapewnioną bezpłatną opiekę stomatologiczną, to w praktyce wciąż brakuje miejsc odpowiednio przygotowanych do ich leczenia. Od 2 grudnia  nie muszą już jeździć po Polsce. Wspólnymi siłami udało się nam to zmienić! – mówi starosta Piotr Ambroszczyk. 
Wykwalifikowana kadra medyczna, dysponująca specjalistycznym sprzętem w oparciu o Blok Operacyjny zapewnia pacjentom profesjonalizm i bezpieczeństwo. Poradnia świadczy specjalistyczne usługi dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, których schorzenie i stopień niepełnosprawności uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Wykonywane są tu świadczenia w zakresie profilaktyki (lakowanie), skalingu (usuwanie kamienia i złogów nazębnych), wypełniania ubytków, ekstrakcji zębów i drobnych zabiegów chirurgicznych tj.: resekcji, usuwanie torbieli, leczenie endodontyczne itd. 
Przypominamy, że poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym zlokalizowana jest na parterze w prawym skrzydle nowo zakupionego budynku po PAKS (wejście od drugiej strony Szpitala tj. od strony lasu). Zapisy prowadzone są w rejestracji przy poradni oraz telefonicznie pod numerem 459 599 996 wew. 1.