Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 9 grudnia 2022 14:46

Aż ośmiu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach awansowało do finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, organizowanej przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju. Etap okręgowy odbył się 9 grudnia br. w naszej placówce. Młodzieży kibicował wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Ma na celu propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, a także krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Na najlepszych uczniów czekają indeksy na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. O awans do finału walczy w tym roku 15 uczniów z naszego regionu. 9 grudnia br. pisali oni test w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, który jest organizatorem etapu okręgowego w naszym regionie. Obecny na olimpiadzie wicestarosta Dariusz Dąbrowski podkreślał wagę tej tematyki. 
- Dziś, bardziej niż kiedykolwiek widać  jak niespokojny jest świat, w którym żyjemy. Dlatego powinniśmy podejmować działania, które będą nas przygotowywać na to co mogłoby się wydarzyć. Abyśmy potrafili sobie poradzić z zagrożeniami, zarówno w ekstremalnych warunkach, jakie obserwujemy w  Ukrainie, jak i normalnych, wynikających z rozwoju cywilizacyjnego – mówił do uczniów, życząc im powodzenia.

Wśród 10 najlepszych, którzy przechodzą dalej, znalazło się 8 uczniów ZSZ nr 2 w Starachowicach. 

Gratulujemy!