Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 22 lutego 2023 15:30

Zmiana organizacji ruchu, ograniczenie prędkości do 40 km/h i częstsze kontrole policji, a w perspektywie być może montaż barier energochłonnych – to efekt wstępnych ustaleń w sprawie ulicy Długiej w Starachowicach, gdzie notorycznie przekraczana jest prędkość, a na początku tego tygodnia samochód staranował ogrodzenie jednej z tamtejszych posesji. 

Jak wynika z informacji przekazanych nam przez policję, w ciągu ostatnich 5 lat na ulicy Długiej w Starachowicach odnotowano 30 zdarzeń drogowych, z czego aż cztery na wysokości posesji nr 70 czyli dokładnie w tym miejscu, gdzie w poniedziałek (20 lutego br. ) auto staranowało ogrodzenie. Kierowcy nagminnie przekraczają tu prędkość, zwłaszcza zjeżdżając z górki, od strony Adamowa.
Dodatkowym problemem jest woda, która wysiąka na drogę z sąsiednich posesji oraz nieruchomości gminnych, a przy niskich temperaturach może powodować śliskość nawierzchni. 

Od razu po otrzymaniu sygnału o zdarzeniu, na miejsce udał się pracownik Zarządu Dróg Powiatowych. Z uzyskanych informacji wynikało, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Kierowca z dużą prędkością wjechał w zakręt, a potem wylądował na ogrodzeniu, które zostało doszczętnie zniszczone. 

22 lutego br. razem z członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem, a także pracownikami Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach i kierownictwem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Starachowicach, na miejsce udał się starosta Piotr Ambroszczyk, by spotkać się z właścicielem posesji i zastanowić wspólnie nad jak najlepszym rozwiązaniem tego problemu. 

Podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu. Niebawem pojawią się tu znaki informujące o ograniczeniu prędkości do 40 km/h i ostrzeżenie o śliskiej nawierzchni. Policja ze swojej strony zobowiązała się do regularnego monitorowania prędkości. Zastanawiamy się również nad montażem barier energochłonnych. To jednak wymaga większej ilości czasu, a przede wszystkim większych nakładów finansowych. Temat będzie jeszcze szczegółowo analizowany.

/Anna Ciesielska/