Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 7 marca 2023 11:56
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do 31 marca br.  roku można nadsyłać zgłoszenia do XV edycji Nagrody Marszałka  “Świętokrzyska Victoria”. Kandydatury, jak co roku, przyjmowane są w trzech kategoriach – Osobowość, Przedsiębiorczość oraz Samorządność.

Ideą nagrody jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób – społeczników, działających na rzecz swoich środowisk. Nagroda przyczynia się jednocześnie do integracji tych środowisk i pozytywnie wpływa na ich wzajemne relacje. Statuetki Świętokrzyskiej Victorii otrzymują te podmioty, które poprzez swoją działalność podnoszą rangę Województwa Świętokrzyskiego oraz promują region, stając się jego wyjątkowymi ambasadorami.

Celem Nagrody jest również wspieranie prorozwojowych inicjatyw osób fizycznych i prawnych działających na terenie naszego regionu, a także promocja dobrych praktyk w zakresie zarządzania i kreowania rozwoju regionu. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

  • „Samorządność” (dla gmin i powiatów),
  • „Osobowość” (dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, społeczników, regionalistów, itp.)
  • „Przedsiębiorczość” (dla firm z regionu).

Nadsyłanie wniosków we wszystkich kategoriach potrwa do 31 marca br. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła przyzna po pięć nominacji w każdej kategorii, następnie wyłoni laureatów piętnastej edycji „Świętokrzyskiej Victorii”.

Uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostaną wyniki odbędzie się 23 czerwca 2023 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Więcej na temat konkursu TUTAJ.

Informacja: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego