Była to już druga impreza łucznicza rangi ogólnopolskiej w naszym powiecie. Nie wątpliwym sukcesie Otwartego Halowego Pucharu Polski w łucznictwie nieolimpijskim, ŁLKS KARIMA Prząsław przy współpracy z Powiatem Starachowickim postanowił zorganizować I Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Polowym FIELD. Odbyły się one 18 marca br. na hali sportowej przy ZSZ nr 3 w Starachowicach Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicemarszałek Województwa Marek Bogusławski, wspólnie ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem, a także Krzysztofem Karoniem - członkiem zarządu PZŁucz, przewodniczącym komisji do spraw łucznictwa nieolimpijskiego, a zarazem trenerem ŁLKS KARIMA Prząsław, który był organizatorem zawodów.
- Cieszę się, że dzięki naszej współpracy Starachowice stają się mocnym ośrodkiem łuczniczym w kraju – mówił podczas otwarcia starosta, dodając iż liczy, że tego rodzaju imprezy, rangi ogólnopolskiej, będą się u nas odbywać się cyklicznie, raz albo dwa razy w roku.
W sobotniej imprezie uczestniczyło 33 zawodników z całej Polski, w tym również przedstawiciele wiodących ośrodków w łucznictwie nieolimpijskim. W szranki stanęli łucznicy z takich klubów jak: ŁLKS Karima Prząsław, KS Płaszowianka Kraków, Kompania Łucznicza Nowy Dwór Mazowiecki, Lew Krynki, ROKIS Radzymin, Marymont Warszawa czy MKŁ Strzała.
Rywalizowali oni w pięciu kategoriach sprzętowych:
w podziale na juniorów (zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi) i seniorów (rocznik 2002 i starsi).
W rundzie kwalifikacyjnej mieli do oddania 12 celów nieoznaczonych, a w rundzie eliminacyjnej - 6 celów na odległościach oznaczonych. Sędziowie oceniali ich indywidualnie i drużynowo, licząc trzy najlepsze wyniki z trzech oddzielnych kategoriach sprzętowych (Compound, Recurve, Barebow), oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.
Najlepsi otrzymali tytuły- mistrzów, wicemistrzów i II wicemistrzów Polski wraz z medalami, a drużyny – puchary. Nagrody ufundował starosta Piotr Ambroszczyk. Marszałek natomiast przekazał nagrody dla trzech najmłodszych zawodników turnieju.
- Poziom był dosyć wysoki jak na strzelania polowe – ocenia Jędrzej Karoń.– Trzeba mieć jednak świadomość, że były to pierwsze takie zawody w kraju, dopiero podczas kolejnych będzie można ocenić je obiektywnie. Zawody przebiegły nadzwyczaj sprawnie i bezpiecznie.
Poniżej dokładne wyniki.
INDYWIDUALNIE
Łuk olimpijski mężczyźni:
Łuk olimpijski mężczyźni do 21 lat:
Łuk olimpijski kobiety do 21 lat:
Łuk bloczkowy mężczyźni:
Łuk goły mężczyźni:
Łuk goły kobiety:
DRUŻYNOWO (w przeciwieństwie do łucznictwa tarczowego, w skład drużyny wchodziło po jednej osobie z trzech kategorii sprzętowych):
Mężczyźni:
W drużynach MIXT:
Łuki bloczkowe:
Łuki olimpijskie:
Łuki gołe:
Raz jeszcze wszystkim gratulujemy.