Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 19 kwietnia 2023 09:31

Najpierw uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a teraz kolejni mieszkańcy sprzątają swoje najbliższe otoczenie w ramach akcji #ekochallenge. Na liście naszych ekobohaterów są już przedszkolaki z „Kreatywnych Nutek” i karatecy z Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin, a w kolejce do niej kolejni nominowani. Sprawdźcie kto to taki. 

Niespełna miesiąc temu zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy pod hasłem #ekochallenge. Idea jest prosta – zamiast narzekać, że wszędzie jest brudno, weź sprawy we własne ręce i posprzątajmy swoje najbliższe otoczenie, a potem zachęćmy do tego kolejnych. Pomysł, jak widać przypadł do gustu, bo w sieci krążą już zdjęcia ze sprzątniętych terenów.

Jako pierwsi podjęli nasze wyzwanie mali milusińscy z Dwujęzycznego Żłobka i Przedszkola „Kreatywne Nutki”, którzy posprzątali pobliskie place zabaw i teren wokół nich, z wierszem na ustach: „Aby piękny był nasz świat,  nawet gdy masz mało lat, żyj na co dzień ekologicznie, wtedy wokół będzie ślicznie”.

Fot. Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole "Kreatywne Nutki"

Wykonanie zadania zameldowali nam również młodzi karatecy z Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin, którzy wysprzątali teren wokół starachowickich Skałek. Sadząc po liczbie i wielkości zapełnionych tam worków, mieli co robić.

Fot. Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin

A teraz czekamy na następnych. Na liście nominowanych są już:

  • II LO w Starachowicach
  • Fundacja "Nasze zdrowie",
  • Akademia Kwadrat
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach
  • Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice
  • Klub Senior+ "Niezapominajka"

Pamiętajcie, zróbcie zdjęcie przed i po akcji, lub przynajmniej po zakończeniu zadania i opublikujcie je na Facebooku z #ekochallenge. Nie zapomnijcie na koniec nominować kolejnych osób, firm lub instytucji. Pokażmy, że nasz powiat jest eko.

/Anna Ciesielska/