Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 22 maja 2023 13:14

Starosta Piotr Amrboszczyk i Prezydent Marek Materek zapraszają wszystkie dzieci 2 czerwca do Amfiteatru w Parku Miejskim na starachowicki Dzień Dziecka. W programie wiele atrakcji. Szczegóły poniżej. 

Park Kultury w Starachowicach na ten szczególny dzień przygotował moc atrakcji i niespodzianek dla wszystkich dzieci - tych młodszych i tych starszych też :)

Od godziny 10.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach będziemy mogli podziwiać wokalne popisy przedszkolaków.

Rusza bowiem jubileuszowy 40. Dziecięcy Festiwal Piosenki pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka i Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka.  Jego pomysłodawcą jest instruktor Parku Kultury - Piotr Mrózek.

W tym roku usłyszymy 18 piosenek w wykonaniu dzieci z dziesięciu publicznych i niepublicznych placówek, każdy młody artysta dostanie upominek. Dla tych, którzy najbardziej urzekną Radę Artystyczną czekają nagrody!

Dla najmłodszych to nie lada wyzwanie bowiem na scenie wokalistom towarzyszyć będzie zespół profesjonalnych muzyków w składzie: Krzysztof Stanik (kierownictwo muzyczne, gitara), Waldemar Dziura (gitara basowa), Piotr Mrózek (instrumenty klawiszowe) i Grzegorz Dziamka (perkusja).

A po wielkich muzycznych emocjach od godziny 16.00 świętować będziemy wspólnie Dzień Dziecka na rodzinnym pikniku, na którym czekać będzie moc atrakcji: zabawy, gry, warsztaty kreatywne i ekologiczne, quizy profilaktyczne z upominkami.

Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Carpe Diem & Szymona Wydry (godz. 18.00).

 

Rozkład jazdy starachowickiego Dnia Dziecka 

2 czerwca - Amfiteatr Parku Miejskiego 

10:00 - Jubileuszowy 40 Dziecięcy Festiwal Piosenki,

12:00 - Kreatywne Nutki,

16:00 - 18:00 - Piknik Rodzinny - gry i zabawy, warsztaty rękodzielnicze, ekologiczne oraz kreatywne, występy i pokazy artystyczne, quizy profilaktyczne z upominkami.

18:00 - koncert Szymona Wydry & Carpe Diem! 

Wstęp wolny!

 

W razie niesprzyjającej pogody wydarzenie odbędzie się w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach.

Wydarzenie współfinansowane z dotacji przekazanej przez Powiat Starachowicki.