Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 25 maja 2023 08:19

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. Szczegóły poniżej. 

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, organizowanych przez Poland Bike, znajdą się tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. 

W sobotę 27 maja na ulicy Szkolnej rozegrana zostanie II Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego 2023. Zawodnicy będą mieli do pokonania krótki sprinterski odcinek, a wyniki będą liczone do klasyfikacji Rowerowego  Weekendu w Powiecie Starachowickim. Będzie więc o co walczyć i na co popatrzeć. 

- Warto przyjechać do Starachowic w sobotę i oczywiście zostać na niedzielę - mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - W sobotę po południu widowiskowa czasówka (2 km – start o 17:00) z pamiątkowymi medalami i nagrodami finansowymi, a w niedzielę – „kolarska perełka”, czyli siódma już Starachowicka Strzała. To taki „belgijski klasyk” w Starachowicach na bardzo atrakcyjnej trasie z premiami górskimi i lotnymi. Tu najlepsi także sięgną po nagrody finansowe. Zapraszam na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!  

VII Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: MINI-61 km i MAX-83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji.

Starachowicka Strzała dedykowana jest dla amatorów, prawo startu mają też kolarze z licencjami. Tradycyjnie każdy otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2023.

ZAPISY- TUTAJ.
   
- Trasa jest przepiękna i mocno interwałowa, wielokrotnie bardzo mocno doceniona przez kolarzy z całej Polski - mówi Grzegorz Wajs. - Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane oraz naszpikowane zjazdami i podjazdami. Znów będzie Ściana Świślina do zdobycia. Zapraszam kolarzy do Starachowic!

BIURO ZAWODÓW

MOSiR w Starachowicach (ul. Szkolna 14) – 27 maja (sobota) w godz. 12.00-20.00 oraz 28 maja (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 27 MAJA – jazda indywidualna na czas
16:00 - odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach
16:45 - ustawianie zawodniczek i zawodników na starcie
16:55 - ceremonia otwarcia II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego
17:00 - start wyścigu (2 km, co 60 sekund) I-kobiety, II-mężczyźni
18:30 - ceremonia dekoracji II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

NIEDZIELA 28 MAJA – wyścigi ze startu wspólnego
9:30 - odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach
10:15 - ustawianie na starcie: I sektor (MAX-83 km), II sektor (MINI-61 km)
10:20 - ceremonia otwarcia VII Starachowickiej Strzały
10:30 - start honorowy - przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km) 
11:10 - start ostry - dystans MAX-83 km
11:20 - start ostry - dystans MINI-61 km
15:00 - ceremonia dekoracji II Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim
15:15 - ceremonia dekoracji VII Starachowickiej Strzały

***

II Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2023 organizowany jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice.

Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Zapraszamy do Starachowic, tradycyjnie w ostatni weekend maja!

Więcej na http://www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/

Informacja: Organizator