Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 21 lipca 2023 10:43

20 lipca opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Uczniowie mają czas do 27 lipca, żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br. 

19 lipca br. została przeprowadzona symulacja przydziałów do szkół ponadpodstawowych w kolejnym szczególnym roku, w którym klasę ósmą szkoły podstawowej opuściła młodzież z tzw. półtora rocznika. Do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Starachowicki aplikowało w tym roku 926 osób. Oferta edukacyjna była bardzo szeroka. Ostatecznie uczniowie mieli do dyspozycji prawie tysiąc miejsc, w tym 464 w liceach, 335 w technikach i 130 w branżowych szkołach I stopnia.

Spośród 926 kandydatów, którzy złożyli kompletne wnioski, 892 osoby zostały zakwalifikowane do jednego z wybranych przez siebie oddziałów (szkół), natomiast 34 osoby  nie zostały przydzielone do żadnego ze wskazanych oddziałów.

Wśród osób zakwalifikowanych mamy 441 uczniów do liceów ogólnokształcących, 332 osoby do techników i 118 do szkoły branżowej I stopnia, bo ostatecznie klasy takie będą działały tylko w ZSZ nr 3.

Aktualnie, pozostało 38 wolnych miejsc, które będą dostępne w rekrutacji uzupełniającej, z tego:

  • 12 miejsc w szkole branżowej przy ZSZ nr 3, na kierunkach kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca - mechanik
  • 3 miejsca w Technikum nr 1 przy ZSZ nr 1 na kierunkach technik usług fryzjerskich i technik geodeta
  • 23 miejsca w liceach ogólnokształcących, w tym:

       - 11 miejsc w III LO (klasa informatyczno - językowa)

       - 12 miejsc w Liceum Sportowym przy ZSZ nr 3.

Teraz uczniowie mają czas do 27 lipca (do godz. 15:00), żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br.  

W razie nieprzyjęcia do żadnej z wymarzonych szkół będzie można wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej – wówczas część miejsc w szkołach może się zwolnić, jeśli niektóre osoby zakwalifikowane nie potwierdzą w nich swojej woli przyjęcia.