Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 1 września 2023 14:22

Choć Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest w październiku, starachowickie koło Polskiego Związku Niewidomych, świętowało go już 31 sierpnia br. A towarzyszył im w tym m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 

Tak jak co roku była to znakomita okazja do spotkania z przyjaciółmi i sympatykami Polskiego Związku Niewidomych. Prócz niewidomych i osób słabowidzących na Sali Olimpia Urzędu Miejskiego zasiedli przedstawiciele samorządów, ale też różnych instytucji, które na co dzień współpracują z organizacją. 
I za to wsparcie dziękowała im przy tej okazji szefowa starachowickiego koła Izabela Wałęga, wyróżniając w sposób szczególny kilka osób, które otrzymały odznakę Przyjaciela Osób Niewidomych. Powędrowała ona m.in.  do Przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony. W imieniu  odznaczonej wyróżnienie odebrał starosta Piotr Ambroszczyk, który od ubiegłego roku jest posiadaczem podobnej odznaki. Korzystając z okazji podziękował on również szefowej koła PZN za pracę na rzecz osób niewidomych oraz integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych. 
- Korzystając z niewielkich środków, wykonujecie za samorządy ogromną pracę – mówił starosta, podkreślając że każdy samorząd, nawet najlepiej funkcjonujący, musi się skonsultować ze społeczeństwem. A dzięki działaniu takich organizacji jak PZN, które sygnalizują swoje potrzeby, może je wspierać, poprzez konkursy.