Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 5 września 2023 10:03

Mężczyzna na wózku inwalidzkim na plaży z radośnie uniesionymi do góry rękami  Znasz wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym? Jeśli tak, zgłoś je do Konkursu "Człowiek bez barier", organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Szczegóły poniżej. 

Konkurs organizowany jest już od 20 lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. Jak dotąd nagrodzono już w sumie 111 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, udowadniając, że mimo niepełnosprawności można odnosić sukcesy w życiu zawodowym i społecznym, pomagać innym, aktywnie pokonywać przeciwności losu i nie rezygnować ze swoich marzeń. 

Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz  21. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ i troje równorzędnych wyróżnionych. Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: [email protected] (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”.

Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Człowiek bez barier.

 

Źródło: www.integracja.org