Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 16 maja 2024 08:31

Przed nami kolejna edycja "Żelaznych Korzeni" - warsztatów archeologicznych organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich! Bądźcie tam z nami 7 czerwca br.!

Co roku impreza przyciąga tłumy do muzealnego archeoparku, gdzie odbywają się nasze warsztaty. Choć przedsięwzięcie skierowane jest głównie do uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych, to w poprzednich edycjach brały też udział przedszkolaki, studenci, a nawet dorośli entuzjaści antyku. Tym razem odbędze się ono 7 czerwca br. (piątek), w godz od 9:00 do 13:00. Podstawowym celem pokazów jest przedstawienie warunków życia ludności zamieszkującej dolinę rzeki Kamiennej w starożytnej osadzie przed dwoma tysiącami laty, ale także pozostałe tereny Europy w tym czasie. W tym roku dowiemy się m.in. jak wyglądały: życie i praca starożytnych hutników żelaza z Gór Świętokrzyskich, kim byli ludzie zamieszkujący ziemie polskie 2000 lat temu, jakimi rzemiosłami trudnili się dawni mieszkańcy naszego kraju, kto mógł służyć w rzymskich legionach, jaki los mógł spotkać niewolnika w starożytnym Rzymie , a także czy plemiona barbarzyńskie zamieszkujące ziemie polskie przyczyniły się do upadku Rzymskiego Imperium. 

W programie znajduje się również zwiedzanie ekspozycji muzealnych. Czas uczestnictwa limitowany jest wyłącznie godzinami, w których odbywa się przedsięwzięcie. Aby w pełni skorzystać z oferty zajęć warto zarezerwować sobie  ok. 3-4 godzin.
Cena biletu wstępu to 12 zł.

Rezerwację biletów prowadzi Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Można to zrobić:

  • telefonicznie- tel. 783 730 094,
  • mailowo - [email protected]
  • osobiście w budynku Recepcji Muzeum.

Zachęcamy do skorzystania!