Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 17 maja 2024 16:12

Ponad 70 mieszkanek naszego powiatu skorzystało z bezpłatnych badań ginekologicznych w ramach akcji „Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie”, realizowanej przez firmę Gedeon Richter Polska we współpracy z Powiatem Starachowickim. 

Panie miały możliwość wykonania badania piersi, USG ginekologicznego, cytologii płynnej i testu na obecność wirusa HP czyli pakietu badań, które pozwolą wykryć groźne choroby i zachować dobry stan zdrowia. Jedyne co należało zrobić, to zgłosić się wcześniej przez stronę internetową organizatora. 
Badania przeprowadzane były przez ginekologa i położną w mobilnym gabinecie ginekologicznym, w pełni przystosowanym do potrzeb pań z niepełnosprawnościami, który podróżuje po całej Polsce. W tym roku jest w trzech województwach i ośmiu lokalizacjach, wśród których znalazły się również Starachowice. Mobilny gabinet gościł u nas 15 maja br. na parkingu przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Panie zgłaszały się tutaj już od godz. 10.00. Były w różnym wieku, począwszy od młodych mam w wieku 20+-30 po kobiety dojrzałe, czy nawet seniorki. 
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ciągu kilku godzin przebadano ponad 70 kobiet, dokładnie 72. 
- Bardzo się cieszę, że panie odpowiedziały na nasze zaproszenie i zgłosiły się na badania, bo zawsze jest dobry czas, aby się badać – stwierdził starosta Piotr Babicki. - Działamy w interesie kobiet, ale też ich rodzin, bo zdrowa kobieta to też zdrowa rodzina, szczęśliwe dzieci i szczęśliwy partner.