Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 20 maja 2024 14:58

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci w naszym szpitalu wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb małych pacjentów.

Pionizatory dynamiczne umożliwią pacjentom chodzenie bez pomocy osób trzecich w sytuacjach, w których swobodny chód jest niemożliwy. Pomogą rozpocząć i wyćwiczyć proces chodzenia podopiecznym Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci w szpitalu. Urządzenia posiadają modułową budowę, która umożliwia adaptację procesu rehabilitacyjnego do potrzeb małego i średniego pacjenta. Są wyposażone w regulację wysokości ramy, miednicy i klatki piersiowej. Można je w łatwy sposób (i beznarzędziowo) dopasować do wzrostu dziecka, dzięki czemu mają zastosowanie dla większej grupy pacjentów. 
Budowa modułowa pozwala także na dostosowanie urządzeń do potrzeb dziecka i umożliwia podążanie za nim w procesie rehabilitacji. Dodając opcjonalne podłokietniki, pionizatory można wykorzystać dla dzieci  potrzebujących wsparcia górnych partii tułowia. A wersja z opcjonalnym separatorem nóg może wspierać dzieci ze zwiększonym napięciem i krzyżowaniem nóg stabilizując kolana. 
Pionizatory przeznaczone są do wspierania dzieci z łagodną lub umiarkowaną niepełnosprawnością fizyczną i są idealnym rozwiązaniem w celach terapeutycznych z zakresu szkolenia chodu.

Załoga Ośrodka pod przeszła już stosowne szkolenia w tym zakresie.

Załoga ośrodka podczas szkoleń z zakresu obsługi urządzenia

Przypomnijmy, że w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci kierowanym przez Marzenę Padzik - Gelbert lekarza chorób dziecięcych, specjalistę w zakresie rehabilitacji medycznej pracuje dwóch lekarzy specjalistów w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, psycholodzy, logopedzi, neurologopeda i pedagog specjalny.
Ośrodek prowadzi wielospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci m.in.: 

  • z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego, wcześniaków, 
  • z niepełnosprawnością, spektrum autyzmu, z wadami rozwojowymi układu nerwowego, z zaburzeniami integracji sensorycznej i koordynacji ruchowej, 
  • z wrodzonymi wadami wielu układów, z nieprawidłowym rozwojem psycho-motorycznym, z wadami postawy, skrzywieniem kręgosłupa i innymi problemami. 

Na rehabilitację wymagane jest skierowanie lekarskie (kod: 2301). Zapisy prowadzone są telefonicznie (nr 41 273 99 45) i osobiście w siedzibie Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci (III piętro blok B).

Informacja: PZOZ w Starachowicach